Cestovné odporúčania

09.03.2018

Veľvyslanectvo Egyptskej arabskej republiky by chcel upriamiť pozornosť na cestujúcich s lekárskymi liekmi, lekárskymi procedúrami a akýmikoľvek špeciálnymi zdravotnými prípadmi, aby sa oboznámili s obsahom nasledovného dokumentu pred cestovaním:

MINISTRY OF HEALTH.pdf (5290392)

 

04.06.2015

2. stupeň - Zvážiť nevyhnutnosť cestovania do určitých oblastí

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky upozorňuje slovenských občanov, že v dôsledku pokračujúcich teroristických útokov na Sinajskom polostrove platí v oblasti guvernorátu Severný Sinaj výnimočný stav, vrátane zákazu nočného vychádzania od 23.00 do 6.00 hod. Ministerstvo v tejto súvislosti pripomína, že tento guvernorát považuje z bezpečnostných dôvodov za dlhodobo rizikový a opakovane varuje slovenských občanov, aby do uvedeného regiónu necestovali.
Aktuálne sprísnenie bezpečnostných opatrení, udelenie širších kompetencií armáde i polícii a obmedzenie pohybu osôb sa netýka južnej časti Sinajského polostrova, v ktorom sa nachádza aj letovisko Šarm el-Šejch.

Bezpečnostná situácia v prímorských strediskách na kontinentálnom pobreží Červeného mora (Hurgáda, Safaga, Marsa Alam atď.) i v turistických centrách v povodí Nílu, južne od Luxoru, je stabilizovaná. Odporúčame však zvážiť nevyhnutnosť fakultatívnych výletov do Káhiry, Alexandrie, miest delty a dolného toku rieky Níl, kde často dochádza k ozbrojeným útokom na príslušníkov egyptských bezpečnostných síl, manifestáciám a demonštráciám.

Ministerstvo ďalej odporúča občanom SR, aby počas svojho pobytu v Egypte dodržiavali maximálnu opatrnosť, vyhýbali sa demonštráciám a zhromaždeniam osôb, sledovali aktuálny vývoj bezpečnostnej situácie v médiách a striktne rešpektovali pokyny príslušníkov bezpečnostných zložiek.

MZVaEZ SR zároveň vyzýva slovenských občanov, aby v prípade cestovania do Egypta využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky.

 

Zdroj: Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitosti SR

https://www.mzv.sk/servlet/content?MT=/App/WCM/main.nsf/vw_ByID/ID_C0B1D004B5A332B2C1257627003301E7_SK&OpenDocument=Y&LANG=SK&MENU=staty_sveta&TG=BlankMaster&URL=/App/WCM/Aktualit.nsf/%28vw_ByID%29/ID_61032CBF8916E22EC1257E5A003B5BB7