Welcome Note from H.E. Ambassador Ayman Kamel:

 

Esteemed visitors,

     Welcome to our online website, which aims to provide you with the latest information about the Arab Republic of Egypt. On the portal, you can find all the news related to travel to Egypt, as well as cultural and social events, as well as the current development of bilateral relations between Egypt and the Slovak Republic in the light of the historical friendly ties between the two countries.

     The Embassy of the Arab Republic of Egypt in Bratislava strives to promote bilateral cooperation in all areas, including tourism, culture, politics and socio-economics, with the aim of maximizing the benefits and achieving prosperity for the peoples of both countries and further strengthening the ongoing cordial relations. We are committed to making every effort to deepen the existing relations between Egypt and Slovakia in order to bring them to a new horizon.

      In addition, you can contribute with your ideas or suggestions to enrich or improve our services and ensure that we receive useful feedback to maintain the interactive nature of our website.

 

 We look forward to your visit to Egypt.

 

 

                                                  Ambassador Ayman Kamel

 

 

 

 

 

 

  

 

    Prezidentka SR Zuzana Čaputová prijala JE veľvyslanca Aymana Kamela, ktorý od 15. novembra 2023 preberá poverovacie listiny mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca pre Egyptskú arabskú republiku na Slovensku .

 

    Pred vymenovaním za mimoriadneho a splnomocneného Veľvyslanca pre Egyptskú arabskú republiku na Slovensku zastával veľvyslanec viacero funkcií, naposledy asistent ministra zahraničných vecí Egyptskej arabskej republiky pre Nový sektor nových štátov, Austrália, Zéland a tichomorské ostrovy .

 

 

Stručná história 

Egypt bol raz z prvých krajín, ktoré otvorili diplomatickú misiu v Bratislave v roku 1994, po samostatnosti Slovenska od Československej republiky 1.1.1993.

Egyptské veľvyslanectvo v SR vedie od roku 2007 veľvyslanec. Posledným veľvyslancom bol JE pán Bassem Khalil, ktorý nastúpil na svoju funkciu v Bratislave 14.12.2018. Pani Nada Kiwan prevzala post chargé d'affaires od decembra 2022 dodnes.

 

Egypt uznal Slovenskú republiku 1.1.1993 hneď po jej vyhlásení, po čom nasledovalo zriadenie slovenskej misie v Káhire na čele s veľvyslancom od roku 2002 .

 

V roku 1994 bol podpísaný protokol o spolupráci a konzultáciách medzi ministerstvami zahraničných vecí oboch krajín, prvé bilaterálne kolo konzultácií sa uskutočnilo v Bratislave v roku 1996 a posledné v Káhire v septembri 2018.

 

OTVÁRACIE HODINY 

 

Veľvyslanectvo Egyptskej arabskej republiky v Bratislave

 

 

 

Otváracie hodiny: Pondelok až piatok: 9:00 - 16:00 - Práca v piatok je len online.

                      

Konzulárne hodiny: pondelok a streda 

                             10:00 – 12:00 „na podávanie a prijímanie konzulárnych záležitostí“      

 

Spracovanie legalizácie a víz (okrem občanov, ktorí vyžadujú predbežnú autorizáciu) trvá jeden týždeň

 

 

 

 

Air Cairo Airlines prevádzkuje počas zimnej sezóny 2018/2019 jeden priamy let z Bratislavy do Hurghady. Air Cairo bude od 31.03.2019 prevádzkovať aj dva priame lety z Bratislavy do (Hurghady a Marsa/Alam). Pre rýchlu a bezpečnú rezerváciu leteniek: Bratislava@aircairo.sk

 

Egypt Air tiež prevádzkuje 5 priamych letov týždenne z Viedne do Káhiry.

 

 

    

Hurghada je najznámejšie a najobľúbenejšie turistické letovisko na pobreží Červeného mora. Marsa Alam sa stala novou top destináciou pre nadšencov potápania v Červenom mori. Sharm El Sheikh v tesnej blízkosti rezervácie Ras Mohamed ponúka neopakovateľný podmorský život.

Oslava Dňa Európy 2019 v Egypte
Egyptské turistické lokality
 

Radi by sme informovali našich návštevníkov, občanov nasledujúcich krajín:

ALBÁNSKO, AUSTRÁLIA, RAKÚSKO, BELGICKO, BULHARSKO, KANADA, CHORVÁTSKO, CYPRUS, ČESKO, DÁNSKO, ESTÓNSKO, FÍNSKO, FRANCÚZSKO, NEMECKO, GRÉCKO, SVÄTÁ Stolica, MAĎARSKO, ISLAND, ÍRSKO, TALIANSKO, JAPONSKO, LAJKOREA, REPUBLIKA , LUXEMBURSKO, MACEDÓNSKO BÝVALÁ JUHOSLOVANSKÁ REP., MALTA, REP. MOLDAVSKO, MONACO, ČIERNA HORA, HOLANDSKO, NOVÝ ZÉLAND, NÓRSKO, POĽSKO, PORTUGALSKO, RUMUNSKO, RUSKÉ FEDERÁCIE, SRBSKO, SLOVENSKO, SLOVINSKO, ŠPANIELSKO, ŠVÉDSKO, ŠVAJČIARSKO, UKRAJINA, SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO, SPOJENÉ KRÁĽOVSTVO  

 

že v prípade akýchkoľvek otázok alebo sťažností pri využívaní služby E-Visa môžu kontaktovať zodpovedných pracovníkov prostredníctvom nasledujúceho odkazu:

www.visa2egypt.gov.eg/eVisa/ContactUs

        

Vyjadrenie Ministerstva zahraničných vecí SR pre cudzincov s vízami zdržiavajúcimi sa na Slovensku, ktorí pochádzajú z krajín zasiahnutých koronavírusom

Verbal Note.pdf (532127)

Informácie o leteckej doprave